Fredericia Sejlklub |
Aftensejlads |
08-08-2006 |
|
|
|
START 1 | START KL: 18:30:00 | DISTANCE: 5,1 sm | |
LØB 1 | Små både | TA20 MÅL: | 671,9 - 793,1 |
|
PLC | SEJLNR | BÅDTYPE | SKIPPER | BÅDNAVN | KLUB | TA20 | SEJLTID | PR.TID |
1 | DEN 436 | Maxi 84 | Carsten Højgaard | Isabel 2 | FS | 700,3 | 1:10:16 | 1:18:09 |
2 | DEN 566 | Grinde | Peter Lund Lorenzen | Stormsvalen | FS | 675,6 | 1:10:50 | 1:20:49 |
3 | DEN 150 | Bianca28 | Poul Erik Andersen | Lady Bia | FS | 683,0 | 1:13:08 | 1:22:29 |
4 | DEN 296 | Bianca 28 | Anders Bak Flemming Jørge | Sif | FS | 683,0 | 1:14:27 | 1:23:48 |
5 | DEN 100 | Jeanneau Fantas | Steen Brønlund Olesen | Langtomlænge | FS | 740,0 | 1:23:12 | 1:27:43 |
6 | DEN 705 | Folkebåd | Leo Ravn | Vest | FS | 793,1 | DNC |
6 | DEN 17 | IF-båd | Jørgen Juul | Epoke | FS | 722,5 | DNC |
6 | DEN 190 | Grinde | Tom Honore | Tusindfryd | FS | 675,6 | DNC |
6 | DEN 158 | Spækhugger | Thomas Duus Kjær | Orca | FS | 671,9 | DNC |
START 2 | START KL: 18:35:00 | DISTANCE: 5,1 sm | |
LØB 2 | Yngling og Duet | TA20 MÅL: | 682,2 - 745,5 |
|
PLC | SEJLNR | BÅDTYPE | SKIPPER | BÅDNAVN | KLUB | TA20 | SEJLTID | PR.TID |
1 | DEN 156 | Yngling | Fredericia Sejlklub | Miss-Y | FS | 745,5 | 1:11:39 | 1:15:42 |
2 | DEN 35 | Duet | Erik Bay | Adventura | SB | 696,0 | 1:07:36 | 1:15:51 |
3 | DEN 129 | Yngling | | Grobut | FS | 745,5 | DNC |
3 | DEN 175 | Yngling | | Royal | FS | 745,5 | DNC |
3 | DEN 201 | Yngling | Fredericia sejlklub | Den gylden dame | FS | 745,5 | DNC |
3 | DEN 6 | Duet | Ib Johansen | Q-Vinde | SB | 696,8 | DNC |
3 | DEN 14 | Duet | John Nielsen | Goodenough | SB | 696,1 | DNC |
3 | DEN 17 | Duet | Bent Sommer | Rigmor | SB | 695,2 | DNC |
3 | DEN 32 | Duet | Per Nielsen | Just Duet | SB | 694,7 | DNC |
3 | DEN 333 | Drage | Thomas Andersen | Nina | FS | 682,2 | DNC |
START 3 | START KL: 18:40:00 | DISTANCE: 5,1 sm | |
LØB 3 | Mellem både | TA20 MÅL: | 638,5 - 676,1 |
|
PLC | SEJLNR | BÅDTYPE | SKIPPER | BÅDNAVN | KLUB | TA20 | SEJLTID | PR.TID |
1 | DEN 453 | Fun 23 | Jan Henriksen | Endeavou | FS | 676,1 | 1:01:05 | 1:11:02 |
2 | DEN 225 | X 79 | Torben Lorentsen | X-Mamse | FS | 648,0 | 0:59:30 | 1:11:50 |
3 | DEN 29 | Int 1006 | Per Momme | Brisen | FS | 639,0 | 1:03:10 | 1:16:16 |
4 | DEN 4 | Atalanta 919 | Bjørn Phil Sørensen | Sunny | FS | 655,1 | 1:06:02 | 1:17:46 |
5 | DEN 600 | Dehler 34 | Thomas Søndergaard | nn | FS | 638,5 | 1:06:08 | 1:19:16 |
6 | DEN 1028 | Elvstrøm 32 | Palle Ingolf Nielsen | Promised Land | FS | 653,5 | 1:08:46 | 1:20:38 |
START 4 | START KL: 18:45:00 | DISTANCE: 5,1 sm | |
LØB 4 | Store både | TA20 MÅL: | 583,1 - 616,2 |
|
PLC | SEJLNR | BÅDTYPE | SKIPPER | BÅDNAVN | KLUB | TA20 | SEJLTID | PR.TID |
1 | DEN 35 | Ylva | John Middelboe | Orkanen | FS | 596,1 | 0:53:20 | 1:10:05 |
2 | DEN 90 | Ylva | Torben Petersen | Giraffen | FS | 583,1 | 0:55:58 | 1:13:49 |
3 | DEN 8 | Impala 36 | Jan M. Jensen | Vita | FS | 595,7 | 0:57:08 | 1:13:55 |
4 | DEN 68 | BB 10M | Ove Nielsen | Bibs | FS | 616,2 | 1:00:26 | 1:15:28 |
5 | DEN 81 | Luffe 37 | Schøllhammer | Safia | FS | 604,3 | DNC |
5 | DEN 137 | Luffe 37 | Finn Schultz Larsen | Inka | FS | 604,3 | DNC |
|
DNF: ikke fuldført, DSQ: diskvalificeret, OCS: startfejl, DND: disk. (ikke fratræk)
|
BFD: sort flag - disk., RAF: udgået, DNS: ikke startet, DNC: ikke deltaget
|
|